KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14534347
nr 1453 4347
Sven Rybin
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1953, stilleben. Olja på duk, 85x36cm, yttermått inklusive ram: 89x40cm
Sven Rybin, född i Stockholm 1914, svensk målare tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 7 mars 2022
kl 19:32:12
100 kr
200 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Sven Rybin
Läs mer om Sven Rybin